Siin blogis jagan oma mõtteid ja avastusi. Taipamisi, mis mind palju aidanud on. 
Täna kirjutan kannatustest. Või õigemini mõndadest põhjustest, miks nad tekivad ja kuidas neist välja tulla. Naistel on kriisid, naistel on probleemid. Igas ülemineku eas ning muutuste tuultes. Elu ei anna meile manuaali ega ütle ette, mis saab, mida tulevik toob. Ja see on hea! Aga samas jätab aega fantaasia konstruktsioonideks, mida mõistus ise teeb ehk tõlgendab elu sündmusi, ei lase hetke olukorda õieti näha ega selles tegutseda ning kujutab olemata tulevikku juba ette mingit laadsena, mis üldse muuseas tõsi ei pruugi olla. Tulevikku ei saa mõistus ette näha. Ometi aga seda teadmata laseme enda elu mõistuse kaudu suunata , valitseda ja otsustada. On aeg võtta ohjad enda kätte.
Sa küsid, kuidas? Kuidas mitte kannatada, kuidas tulla välja kannatust põhjustavatest elu olukordadest ja hakata elama.
  Niipalju kui on elus head on ka halba. See ongi elu osa sest nii valitseb tasakaal. Meie inimkonna ôpetatus on aga see, et hea on hea ja halb on kannatusi toov.
1)Ehk esimene samm kannatustest välja tulemiseks on lõpetada olukordade ja inimeste sildistamine heaks või halvaks. Hakata vaatama igat olukorda kui sündmust või rida sündmusi, mis aset leiavad, ilma neid ega ennast hindamata. Olukorrad, juhtumised, inimesed, sündmused lihtsalt on.
2)  Naistena kannatame tihti veel muinaslugude ja müütide küüsis, kust olemegi endale tegelikkust moonutavad ootused saanud. Kannatamegi seetõttu, et tegelikkus on midagi muud kui meie peas ja kujutlusis olev ootus ning nägemus asjadest. Kui me tegelikkust ei hakka vaatama nii nagu see tegelikult on siis satume rattasse mina kui kannataja, mina kui ohver. Tunneme justkui elu oleks meid reetnud. Miski mis oli nii ilus ehk illusioon, mida tegelikult polnudki päriselt , vaid oli sinu peas sai ära võetud. Valem kuidas tegelikkusega kontakti astuda ja kannatustest vabaneda on tulla siia hetke ja küsida eneselt.
Mis on tegelikkus sinu jaoks täna... Mis olukorras sina kannatad. Küsi endalt.  Mis on see mida ma sellelt inimeselt vôi olukorralt ootan, soovin. Pane tähele. Tuvasta. Teadvusta, et see ongi see illusioon, mis pole tegelikkus, seepärast just praegu kannatadki, sest see olukord sinu peas pole tegelikkusega kooskõlas.
Ja nüüd.
Vaata, mis on tegelik olukord ja nüüd vaata, mida sa siin teha ära saad. Nüüd sulle väike tip igapäeva! Kohe kui tunned kannatust küsi. Kas asjad on nii päriselt ka nii nagu ma oma peas olen mõelnud. Kas olen pannud elusündmusele hinnangu ehk sildi. Taibates, et tegu on olukorraga, kus mõistus sinu eest tegelikkusega suhestumist moonutab saad sa seda teadvustada ja vaadata elu uue pilguga, mis seal tegelikult on.