Olen hariduselt psühholoog. Joogamaailmasse süvenesin peale oma poja sündi, mil vajasin ellu, miskit, mis tasakaalustaks, pakuks nii füüsilisele, emotsionaalsele kui ka mentaalsele kehale tervendust ning taastust. Sellest sisemisest vajadusest lähtuvalt otsustasin organiseerida jooga, toormahla, taimetee retriite. Tookordne partner pühendas mind Tiibeti jooga praktikatesse, mida oli lihtne tol hetkel  igapäevaselt lapse kõrvalt teha! See toimus aastal 2006. Kuna rahvas hakkas küsima nende joogaharjutuste ja Minu tervisliku eluviisi kohta siis käisin soovi korral inimestele neid harjutusi ette näitamas, tervisetoidu kohta rääkimas ja korraldasin jooga ja tervisetoidu detox retriite. Nii saigi alguse minu jooga ja tervisliku eluviisi teekond.
Joogast ei teadnud ma muidugi tol korral veel midagi väga, kuid tekkis huvi ja küsimused.
Olen alati teadnud, et kõigel on oma , struktuur, ülesse ehitus, süsteem, toimisise printsiibid, kas inimesel. Neile teadmistele ei saanud ma süsteemset terviklikku selgitust ega vastust psühholoogia õpingutest ülikoolis, mis tähendas, et tuli edasi otsida. Seda terviklikku süsteemi, mis kogu inimese sisemaailma lahti selgitaks ja ka oskusi jagaks, kuidas selle kõigega meisterlikult toime tulla.
Otsisin edasi ning leidsin peale ülikooli Kundalini jooga õpetajate koolituse ning rännaku terapeudi õppe. Läksin õhinal neisse maailmaisse sisse avastades vägevad praktikad ja hea joogasüsteemi. Avasin oma joogastuudio ning hakkasin õpetama Kundalini joogat.
Kundalini jooga õpetas enesedistsipliini ja süsteemset lähenemist joogale. Ka olid Kundalini joogas algajale ette antud joogatunni seeriad, mis alustavale õpetajale tuge ja selgeid juhiseid pakkus.
Samal ajal Rännaku terapeudi õppes puhastasin oma sisemaailma ning hakkasin vaikselt kliente nõustama.
Veel olin aktiivne oma toidukoolituste ning detox programmidega. Kõike oli selgelt liiga palju: veel väike laps ja muud noore inimese suhete pinged. Ei läinud palju aega mööda kui saabus võimete piir. Läbipõlemine. Selle kõigega korraga toime tulla tol ajal oli liig. 
Järgnevad otsingud ja õpingud Indias olid minule endale enese tervenemise perioodis vajalikud. Praegu muidugi aitan nende tehnikatega ka teisi, kes samas olukorras ja abi vajavad. Osho tollased praktikad olid minu jaoks Indias väga hea aeg end laadida ja taastuda. Krishnamacharya Joogateraapia õpe andis terviklikuma lähemise jooga kui teraapia kasutusest, erinevate füüsiliste probleemide lahendamisel. Krishnamacharya õpetus tutvustas  vedade(iidsete pühakirjade), mantrate(püha silbid), pranayama (hingamise teadlik kasutus, tasakaaluks), Patanjali Sutratesse(inimese eneserealisatsiooni teekonna joogalik ülestähendus).
Kogu inimese psühholoogilise maailma ülessehitusest ja kuidas see inimese tervik kokku käib õpetas mulle aga Babaji Kriya jooga. Sisemaailma tundma õppimist ja tehnikaid üleliigse vabastamiseks Teadliku Muutuse Kunsti õpe. Ingvar Villido.
Täna aitan inimesi, kes vajavad abi oma füüsilise keha tervena hoidmisel läbi jooga ja toitumise teadmiste, tehnikate ja praktikate.
 
Osalen alati pideva arengu õppes ning jagan teadmisi ja taipamisi joogatehnikatest ja tervislikust eluviisist edasi neile, kes küsivad ja kus abiks olla saan.


Hari Om Tat Sat.
Aum
Terje


Suurimad õpped ja saavutused
Tallinna Ülikool, Bakalaureus, Psühholoogia
Kognitiivteraapia 
Kundalini jooga õpetaja
The Journey therapy terapeut
Krishnamacharya joogateraapia
Kriya Hatha jooga õpetaja
TMK Teadliku Muutuse kunst I-V
Babaji Kriya jooga pühendus I-III
2017. ilmunud raamat :,Restart ehk uus algus 7 päevaga, Pilgrim kirjastuselt.
Alates aastast 2011 tegutsev psühhoterapeut , toitumisnõustaja ja joogaõpetaja. 


Vaata lisa minu kohta:
https://www.linkedin.com/in/terje-mander-73192924/

Vahva lugu kuulamiseks:
http://hakkametegutsema.ee/podcast/lugu-13/terje-mander